x تبلیغات
تجربه های شخصی من

دوربین مداربسته صنعتی

 در دوربین های مداربسته از لنز به صورت جداگانه استفاده می کند که این یکی از ویژگی های دوربین های مداربسته باکس یا دوربین مداربسته صنعتی می باشد وجود لنز خارجی در این دوربین‌های مداربسته باعث می شود تا کیفیت تصاویر مناسب تر و بهتر از دوربین های مداربسته دیگر باشد معمولاً در کاربرد های تخصصی تر از دوربین های مداربسته صنعتی استفاده می کنند زمانی که شما نیاز به تصویر برداری در زاویه بسیار بسته در کاربردهای خاصی داشته باشید می توانید از این دوربین های مداربسته box استفاده کنید اما توجه کنید که دوربین های باکس قابلیت ضد آب بودن را ندارد و هم چنین شما اگر برای محیط های خارجی از این دوربین استفاده کنید باید حتماً از کاور محافظ برای پوشش دوربین استفاده کنید توجه داشته باشید که دوربین های مداربسته box معمولاً از جنس پلاستیک یا فایبر گلاس تولید و به بازار عرضه می شوند.

دوربین صنعتی چیست ؟

دوربین صنعتی

همانطور که پیشتر نیز گفتیم، دوربین صنعتی یا باکس به دوربین هایی با بدنه معمولا مستطیلی شکل فلزی یا پلاستیکی میگویند که امکان نصب انواع لنز خارجی را دارد و به کمک آن می توان فاصله کانونی مناسب در محیط نصب دوربین مدار بسته را در اختیار داشت. اغلب دوربین های صنعتی متاسفانه فاقد تکنولوژی IR (دید در شب) هستند اما در محیط های کم نور تصویر مناسب تری نسبت به دوربین های عادی نشان میدهند. البته این راهم در نظر داشته باشید که برخی، هر دوربین مداربسته ای که مقاومت بالایی داشته باشد را دوربین مداربسته صنعتی مینامند. پس با توجه به مقاومت بسیار بالای دوربین های مدار بسته بولت دربرابر شرایط نامناسب جوی از جمله گرد و غبار یا رطوبت عده ای، از این نوع دوربین ها به نام دوربین مدار بسته صنعتی نام می برند.  دوربین مداربسته صنعتی در محیط های بیرونی، درون کاور و پایه های صندوقی IP66 در ارتفاع 2/80 تا 4 متری از سطح زمین قرار میگیرند.

کاربرد دوربین مداربسته صنعتی

از ممتاز ترین امکانات و مزایای دوربین مداربسته صنعتی این است که خاطر مقاومت بالا از آن میتوان در تمامی محیط های صنعتی، کارخانه ها و … استفاده کرد. البته به این نکته باید توجه کنید که این دوربین ها را می توان در هر محیطی با توجه به نوع استفاده نصب کرد.

ویژگی دید در شب در دوربین های صنعتی

دید در شب دوربین صنعتی

 

معمولاً برای محیط هایی که نور کافی ندارند در شب شما می توانید از دوربین های مداربسته باکس استفاده کنید چرا که از دید خوبی در شب برخوردار هستند.

لنز دوربین های مداربسته صنعتی (باکس)

توجه داشته باشید دوربین های مداربسته باکس معمولاً فاقد لنز بوده و شما باید لنز خارجی برای آن تهیه نمایید که در انتخاب لنز باید نوع پایه لنز و همچنین میزان رزولوشن را در نظر داشته باشید.

لنز هایی که در بازار وجود دارند برای اتصال به دوربین های مداربسته معمولاً دارای قسمتی می باشند که پایه های آن هستند پایه لنز دوربین معمولی در دو مدل C و CS تولید و به بازار عرضه می شود که شما باید در هنگام خرید به نوع آن دقت نمایید.
یکی دیگر از عواملی که برای انتخاب لنز های رنگی دوربین های مداربسته box اهمیت دارد میزان رزولوشن می باشد که این میزان بر اساس ساعت مشخص می باشد شما می توانید برای دوربین مگا پیکسل از کیفیت تصاویر مگا پیکسل مناسب دوربین های مداربسته باکس استفاده کنید.

مزیت لنز خارجی

لنز دوربین صنعتی

یکی از مزیت های مهم لنز خارجی برای دوربین های مداربسته باکس قدرت انتخاب بیشتری برای انواع لنز با زوایای دید مختلفی خواهید داشت در هنگام خرید و انتخاب لنز باید نهایت دقت خود را به کار ببرید.

تفاوت دوربین مداربسته صنعتی (باکس) با دوربین های مداربسته دیگر

یکی از تفاوت دوربین های باکس امکان نصب لنز خارجی می باشد که در هیچ نوع دوربین‌مداربسته دیگری این امکان وجود ندارد همچنین از دوربین های باکس به صورت محدودتر و در کاربرد های خاصی می توان استفاده کرد توجه داشته باشید که دوربین های مدار بسته باکس قابلیت دید در شب ندارند و هم چنین در مقابل گرد و غبار نیز مقاومت ندارد یکی دیگر از تفاوت دوربین های مداربسته باکس یا صنعتی احتیاج به پایه برای لنز خارجی می باشد و همچنین کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته باعث بسیار بالاتر از سایر دوربین های مداربسته می باشد هنگام نصب دوربین های مداربسته باکس حتماً از فضای استفاده کنید که موجب پوشش باشد و همچنین جهت ضربه پذیری و ایجاد تغییر در جهت دید دوربین مدار بسته باکس را حتماً بررسی کنید.

توجه داشته باشید که دوربین های باکس یا همان دوربین های مداربسته صنعتی فاقد تکنولوژی دید در شب هستند اما در نظر داشته باشید که این دوربین های مداربسته تصاویر مناسب و با کیفیتی را در محیط‌های کم نور برای شما ثبت و ارسال می کند.
در این مذهب ویژگی ها و کاربردها برای دوربین های مداربسته باکس یا دوربین مداربسته صنعتی ذکر شد تا شما بتوانید با این دوربین های مداربسته پرکاربرد آشنا شده و در هنگام خریداری بتوانید ویژگی‌های آن را در نظر داشته باشید.

دوربین های مدار بسته برای حفاظت از منزل و محیط کاری اهمیت بالایی دارد اما در نظر داشته باشید که باید با توجه به کاربرد هایی که مد نظر شماست می توانید دوربین مداربسته مناسبی را انتخاب کنید که هم از دید مناسبی برخوردار باشد و هم پاسخگوی نیازهای شما مصرف کنندگان باشد شما می توانید در زمان خرید از راهنمایی و کمک کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید راه های ارتباطی با کارشناسان را برای شما در سایت قرار داده ایم.

نگهداری از دوربین مداربسته صنعتی

محافظ دوربین صنعتی

 

در محیط‌هایی بیرونی که احتمال خوردگی، رطوبت و دمای خیلی بالا و دمای خیلی پایین را میدهید، باید از باکس‌های محافظ دوربین مداربسته صنعتی استفاده کنید. بدین صورت که، دوربین صنعتی شما در یک باکس دیگر قرار می‌گیرد. مثلا در کارخانه های تولید مدارد غذایی که بخار آب و بخار روغن ه دورین مداربسته شما آسیب میرساند استفاده از باکس های نگهدارنده ه شدت توصیه میشود. درانتخاب طرح ونوع پوشش محافظ باید درنظر داشته باشید که پوشش شما باید به گونه ای باشد که به راحتی توانید از توانایی های لنز دوربین خود استفاده کنید.

نکاتی که قبل از خرید دوربین مداربسته صنعتی باید بدانید

اولین نکته ای که هنگام خرید دوربین مداربسته صنعتی خود باید حتما در نظر بگیرید، این است که دوربین مداربسته باکس زاویه دید بسیارمحدودی دارد پس این را در نظر داشته باشید که بعد از نصب این دوربین تنها میتواند زوایای خاصی را به شما نشان دهد.

دومین مورد این است که دوربین مداربسته صنعتی بدون لنز به فروش می رسند که مشتریان بتوانند با در نظر گرفتن نیاز خود لنز مورد نیاز را تهیه کند. این دوربین ها با استفاده از لنز خارجی می توانند دقیق ترعمل کنند و تصاویری با دقت بالاتر در اختیار شما قرار دهند.

منبع: نظارت گستر ایمن

دوربین مداربسته لامپی

 

مزایای دوربین مداربسته ip

دوربین مداربسته ip

۱ ) پایان آنالوگ و ورود به دوران شبکه

با تولید دوربین های تحت شبکه تقریبا میتوان گفت، تولید دوربین های آنالوگ منسوخ شده و هیچ تکنولوژی و ایده ی جدیدی در دنیای آنالوگ وجود ندارد. استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه و NVR با توجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب آن می تواند یک جایگزین مناسب برای سیستم مدار بسته آنالوگ باشد.

۲ ) نصب آسان

از دیگر مزایای دوربین مداربسته ip میتوان به نصب و راه اندازی ساده آن اشاره کرد. چرا که نصاب های سیستم های نظارتی در کسری از ثانیه میتوانند این دوربین ها را نصب کنند و هم خود شخص بدون نیاز به نصاب و با تنها مطالعه کاتالوگ میتواند دوربین مدار بسته تحت شبکه خود را نصب کند.

۳ ) کیفیت بالای تصویر 

دوربین تحت شبکه نسبت به دوربین آنالوگ از کیفیت تصویر بسیار بالاتری برخوردار است . کاربران می توانند به راحتی تصاویر ضبط شده را چندین بار زوم کرده و صحنه مورد نظر را با جزئیات بالاتری مشاهده کنند .

۴ ) صرفه اقتصادی 

بسیاری از افراد به غلط فکر میکنند قیمت تجهیزات دوربین مداربسته ip نسبت به سیستم آنالوگ گران تر است. درسته که قیمت دستگاه DVR از دستگاه NVR کمتر است اما واقعیت این است که بخاطر حجم بالای امکانات سیستم مدار بسته تحت شبکه که ضبط تصویر دوربین مدار بسته تنها یکی از آنهاست، برای مشتریان بسیار بصرفه تر از سیستم آنالوگ است. زاویه دید یک دوربین مداربسته IP به اندازه دو یا سه دوربین آنالوگ است.

5 ) منبع تغذیه دوربین مدار بسته ip

دوربین تحت شبکه را می توان توسط سوئیچ شبکه POE روشن کرد. POE مخفف Power Over Ethernet است . این سوئیچ ها می توانند از طریق کابل شبکه ، دوربین IP را تغذیه کنند .

۶ ) کنترل بهتر 

یکی از مهمترین مزایای دوربین مدار بسته IP ، امکان مشاهده و کنترل تصویر دوربین از هر نقطه ای در جهان است . شما میتوانید از طریق تلفن همراه خود در هر نقطه ای از این کره خاکی که بودید تصاویر دوربین مداربسته ip خود را با استفاده از پهنای باند محدود منتقل کرد.

معایب دوربین مداربسته تحت ip

 • نمایش تصاویر در سرور های خود به طور اختصاصی
 • قابلیت هک شدن به دلیل قرار دادن اطلاعات در شبکه عمومی

اجزای دوربین مدار بسته ip

 • اجزای دوربین مداربسته ip عبارتند از:
 • دوربین ip
 • دستگاه ضبط تصویر یا NVR
 • هارد دیسک
 • منبع تغذیه دوربین
 • سوئیچ شبکه
 • کابل شبکه
 • کابل برق
 • اتصالات شبکه و برق

لنز دوربین مداربسته ip

لنز دوربین مداربسته ip

 

لنز دوربین مداربسته ip در دوصورت ثابت و متغییر در بازار موجود هستند که هر دوربین تحت شبکه یا لنز ثابت دارد یا لنز متغییر.

ویژگی لنز ثابت:

 1. فاصله کانونی ثابت(هرچقدر فاصله کانونی کمتر باشد زاویه دید بیشتر است)
 2. زاویه دید ۷۰ درجه 

ویژگی لنز متغیر یا وریفوکال:

 1. فاصله کانونی قابل تغییر دارند 
 2. زاویه دوربینقابل تنظیم

انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مداربسته تحت شبکه به چهار گروه اصلی تقسیم می شوند:

1- دوربین مداربسته ip دام (Dome)

دوربین کنترل از راه دور

دوربین های دام، گنبدی شکل بوده و معمولا بر روی سقف و کنج دیوار نصب می شوند. مهم ترین ویژگی دوربین دام ابعاد کوچک و زاویه دید گسترده آن است، چرا که میتوان بدون جلب توجه محیط را زیر نظر داشت.

2- دوربین مداربسته اسپید دام (Speed Dome)

دوربین مداربسته اسپید دام

دوربین مداربسته ip اسپید دام همان نسخه پیشرفته تر دوربین دام است که قابلیت چرخش به طرفین را دارد و از این رو به آن دوربین گردان نیز میگویند. این دوربین ها میتوانند تصاویر را 12 برابر بزرگتر از حد معمولشان نشان دهند و هیچ نقطه ی کوری ندارند. دوربین های اسپید دام ip بر خلاف نسخه های آنالوگ آن نیازی به کابل های انتقال سیگنال ندارند.

3-دوربین مداربسته ip بولت (Bullet)

دوربین مداربسته بولت

دوربین بولت ظاهری استوانه ای دارد و برای استفاده در فضاهای باز و بیرونی و مناسب است. این دوربین ها را معمولا بر روی دیوارها، میله ها و پایه ها در فضای آزاد نصب میکنند. اگر از دوربین مداربسته ip بولت استفاده میکنید برای جلوگیری از آسیب و خرابی آن حتما از روپوش فلزی استفاده کنید.

4-دوربین مداربسته تحت شبکه صنعتی (Box)

دوربین مداربسته ip باکس
نوع خاصی از دوربین های باکس که در مقاله دوربین مداربسته صنعتی کاملا راجع به آن صحبت کردیم، ip هستند. دوربین مداربسته باکس از آنجایی که لنز ندارد، عمدتا زمانی استفاده می شود که نیاز به یک دوربین ویژه با قابلیت های اختصاصی داشته باشید. بر روی دوربین مداربسته ip جعبه ای می توان انواع لنز دید در شب، مادون قرمز، حساس به گرما و غیره با توجه به نیاز کاربر نصب نمود.

منبع: negaco.com

دوربین مداربسته لامپی

 

مشخصات دوربین های مداربسته لامپی.

این دوربین های مدار بسته از بدنه پلاستیکی برخوردارند که در برابر ضربات ضعیف مقاوم می باشد.
دیگر مشخصات این دوربین های مدار بسته این است که امکان انتقال تصویر بر روی موبایل یا تبلت های ios و اندروید می باشد
همچنین دوربین های مداربسته از حافظه میکرو اس دی تا ۶۴ گیگابایت پشتیبانی می کند.
یکی از مشخصات برتر دوربین های مداربسته لامپی دارا بودن لنز ۳۶۰ درجه با کیفیت ۲ مگاپیکسل می باشد که می تواند محیط را به طور کامل پوشش دهد
تصاویری که بر روی حافظه ۶۴ گیگابایت دوربین مداربسته لامپی ذخیره می شود تا یک هفته ذخیره شده و پس از آن به صورت اتوماتیک دوربین حافظه را پاک میکند.
شما می توانید تصاویری که در دوربین مداربسته لامپی ذخیره شده است و برای موبایل مشاهده کنید بدون اینکه حافظه میکرو اس دی را از دوربین مداربسته خارج کنید.
مشخصه بعدی برتر دوربین های مداربسته لامپی قابلیت مکالمه بسیار مناسبی می باشد که این دوربین ها از آن برخوردارند.

همچنین نصب و فعال سازی دوربین های لامپی بسیار راحت بوده و هر فردی می تواند به راحتی این دوربین ها را نصب و از آن استفاده نمایید

معرفی دوربین لامپی

دوربین لامپی

همانطور که حتما از اسم آن برایتان قابل حدس هست، دوربین لامپی نوعی از دوربین مداربسته است که شکل ظاهری آن شبیه لامپ میماند و تشخیص آن از لامپ کار چندان ساده ای نیست. از این رو از این دوربین ها به عنوان دوربین جاسوسی نیز استفاده میشود. چشمی دوربین‌ لامپی ساز و کاری شبیه چشم ماهی دارند از این رو به آن دوربیـن مداربسته چشم ماهی هم گفته می‌شود. از طرفی به دلیل زاویه دید آن که شامل ۳۶۰ درجه میباشد دوربین ۳۶۰ درجه هم خوانده میشود. از مثبت ترین امکانات دوربیـن ۳۶۰ درجه این است که، نیاز به آداپتور نداشته و مستقیما به واسطه سرپیچ لامپ از برق شهری تغذیه میکنند. این دوربین بخاطر شکل ظاهری خود توجه کسی را به خود جلب نکرده و انتخاب مناسبی برای افرادی است که میخواهند وجود سیستم نظارتی خود را از دید دیگران مخفی کنند و همین امر موجب شده تا عده ای آن را نوعی از دوربین جاسوسی بخوانند.

نصب دوربین لامپی

تمام افرادی که به دنبال خرید دوربین مداربسته هستند شاید اصلی ترین دغدغه ای که دارند نصب آن است و خوشبختانه دوربین ۳۶۰ درجه از این حیث کاملا خیال خریداران خود را راحت کرده است. برای نصب دوربین لامپی تنها کاری که نیاز است انجام دهید، این است که آن را مانند یک لامـــپ معمولی به سرپیچ متصل نمایید . به همین سادگی نصب فیزیکی دوربین شما تمام میشود. اکنون تنها تنظیمات و راه اندازی نرم افزار دوربین میماند که آنهم اصلا کار دشواری نیست. همین نصب آسان دوربین چشم ماهی یکی از عوامل به شدت تاثیرگذار در محبوبیت این مدل شده است.

ویژگی دوربین مداربسته لامپـی

دوربین لامپی که به آن دوربیـن مداربسته چشم ماهی یا  ۳۶۰ درجه هم میگویند امکانات و ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد که در ادامه به بررسی و معرفی برخی از آنها میپردازیم.

 • پشتیبانی از کارت حافظه میکرو SD بدون نیاز به دستگاه DVR یا NVR
 • ذخیره و نگه داری فیلم و صدا در حافظه خود به مدت ۲۰ روز
 • دارای اسپیکر و میکروفن داخلی جهت ارتباط دو طرفه
 • امکان مشاهده تصاویر بدون نیاز به اینترنت از طریق hotspot
 • انتقال تصویر با کیفیت Full HD
 • امکان تفکیک دقیق رنگ
 • وضوح کامل تصویر حتی در تاریکی مطلق(دید در شب)
 • امکان زوم دیجیتال ۴x
 • امکان دریافت هشدار به محض تشخیص صدا
 • امکان تعریف زمانبندی برای ضبط تصاویر
 • نمایش حجم کلی کارت حافظه و حجم باقی مانده
 • نمایش فایل های ضبط شده بر روی کارت حافظه ی داخل دوربین
 • امکان مشاهده تصاویر یک دوربین توسط ۵ نفر دیگر بصورت ادمین
 • امکان گرفتن عکس و فیلم و ذخیره بر روی موبایل
 • دارای اپلیکیشن های اندروید ios
 • قابلیت نصب سریع و آسان در سرپیچ لامپ

مزایا ی دوربین مداربسته لامپی

دوربین لامپی

۱-قیمت دوربین لامپی بسیار مقرون به صرفه است

۲-نصب دوربین مداربسته جاسوسی بسیار ساده است

۳-قالبلیت انتقال صدا دوطرفه دارد

۴-دوربین چشم ماهی قابلیت اتصال به اینترنت دارد

۵-میتوان از دوربین مدار بسته چشم ماهی به صورت نامحصوص استفاده کرد

۶-تصویر ۳۶۰ درجه میدهد

معایب دوربین لامپی

1-دوربین مدار بسته 360 درجه قابلیت اتصال به dvr ندارد.

۲-دوربین مداربسته ۳۶۰ درجه قابلیت نصب در محیط بیرونی ندارد.

۳-دوربین لامپی ضدآب و گرد و غبار نیست.

۴-دوربین مداربسته ۳۶۰ درجه قابلیت گردشی ندارد.

انتقال تصویر دوربین لامپی

دوربین های مدار بسته چشم ماهی در صورتی که به اینترنت مودم متصل باشند امکان انتقال تصویر به راه دور را دارند و میتوان از آنها تحت عنوان دوربین مداربسته کنترل از راه دور استفاده نمود. برای این منظور کافیست یک نرم افزار خاص در تلفن همراه و یا کامپیوتر شخصی خود نصب کرده و گیرنده(تلفن شخصی) و فرستنده ی(دوربین چشم ماهی) شما هر دو به اینترنت وصل باشند آنگاه انتقال تصویر به سادگی انجام میشود.

انتقال تصویر دوربین های ۳۶۰ درجه بسیار ساده است

منبع: negaco.com

دوربین مداربسته داهوا

 دوربین مداربسته داهوا یک برند بسیار پرطرفدار دوربین مداربسته است و با اینکه رقبای زیادی اقدام به تولید انواع سیستم های نظارتی میکنند اما همچنان بدون رقیب بازار را دست گرفته و پرچمدار است. دوربین مدار بسته داهوا با قیمت های متنوع ای در بازار عرضه میشود و طرفداران زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد این دوربین پرطرفدار یعنی دوربین مداربسته داهوا بیشتر صحبت کنیم.

کمپانی داهوا ارائه دهنده انواع دوربین مدار بسته داهوا را می توان به عنوان یکی از بزگترین تولید کنندگان دوربین های مداربسته درسراسر جهان نام برد . این شرکت توانسته است به واسطه کیفیت بالای خود فروش بالایی را توسط نمایندگی داهوا در سرتاسر جهان کسب نماید .

قیمت دوربین مداربسته داهوا

باتوجه به اینکه دوربین مداربسته داهوا از نظر تنواع در ویژگی ها و امکاناتش بسیار متنوع است، بی شک از نظر رنج قیمتی هم بسیار متنوع است لذا برای محاسبه دقیق قیمت دوربین مداربسته داهوا ابتدا باید مشخص شود که چه دوربینی با چه امکاناتی نیاز دارید. بعضی ها دوربین را برای کارخانه خود میخواهند، برخی دیگر برای فضای باز باغشان میخواهند و عده ای دیگر دید در شب برایشان خیلی مهم است و صدها مورد دیگر که همگی در تعین قیمت نهایی دوربین مداربسته داهوا تاثیرگذار هستند. از این رو قبل از خرید هر دوربینی با هر قیمتی ابتدا پیشنهاد میکنیم، با کارشناسان فروش در ارتباط بوده و اماکانات مدنظرتان را به طور کامل شرح داده تا مناسب ترین قیمت دوربین مداربسته داهوا را با توجه به نیازتان بگیرید.

از کجا دوربین مداربسته داهوا بخریم؟

عبدالرضا حکیمی

شرکت های زیادی در ایران اقدام به فروش دوربین مدار بسته داهوا میکنند که در این میان نظارت گستر ایمن با مدیریت، مهندس عبدالرضا حکیمی پرچمدار است. چرا که این شرکت با بیش از 20 سال سابقه ی درخشان اقدام به تولید و عرضه ی انواع سیستم های نظارتی هوشمند میکند. عبدالرضا حکیمی موسس نظارت گستر ایمن این شرکت را در سال 1381در پاسخ به نیاز های بازار نظارتی تاسیس کرد.

اکنون بعد از گذشت ٢٠ سال نظارت‌گستر از یک شرکت اجاره‌ای کوچک به هلدینگی با چندین زیر مجموعه تبدیل شده است. برند نظارت‌گستر موفق شده است تا با ارائه گسترده‌ای از محصولات، با‌کیفیتی مطابق با استاندارد‌های جهانی به تمامی نیاز‌های بازار نظارتی و حفاظتی در هر سطحی اعم از صنعتی، نظامی، اداری، خانگی و… پاسخی شایسته داده و با ارائه خدمات بی‌مثال خود همانند تعمیرات و… رضایت مصرف‌کنندگان را در هر ضمینه‌ای جذب کند. اقدامات زیر تنها گوشه‌ای از میوه‌ی درخت تلاش و پشتکار مهندس حکیمی در این سال‌ها است.

 • شرکت در نمایشگاه بین‌المللیIntersec در چندین سال متوالی
 • برگزاری سالانه‌ی همایش‌های گسترده‌ی داخلی در راستای حمایت از نمایندگان و مصرف‌کنندگان محصولات خود.
 • عضو اتاق بازارگانی ایران فرانسه
 • ارائه محصولات تحت لیسانس uk
 • و…

درد مفصل

درد مفصل برایتان طاقت فرسا شده است؟ تا کنون به دکترهای متخصص زیادی مراجع کرده اما چاره ی درد خود را نیافته اید؟ آیا در جوانی گرفتار درد مفصل شده اید؟ به دنبال سرچ درمانی برای درد مفصل در اینترنت وارد این صفحه شده اید؟ حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید؟

مفاصل چگونه کار می کنند؟

مَفصَل که به آن در زبان فارسی بندگاه نیز میگویند، محلی است که موجب اتصال استخوان ها با هم میشود. مفاصل میتواند دو و یا چند استخوان مجاور یکدیگر را به همدیگر متصل کنند تا حرکت استخوان ها در کنار یکدیگر را راحت تر کنند.  که به آن دستگاه مفصلی (به انگلیسی: Articular system) هم گفته می‌شود. مفصل ها بر اساس عملکرد و کارایی که دارند به چند دسته تقسیم میشوند. مفصل ها نقش بسیار حیاتی و مهمی را در بدن انسان ایفا میکنند به گونه ای که اگر آنها نباشند شخص قادر به انجام هیچ گونه حرکتی هرچند جزئی نیست. اجازه دهید موضوع را با یک مثال برایتان شرح دهم. مثلا اگر مفاصل نبودند یک وزنه بردار توانایی بلند کردن وزنه ها را نداشت و یا یک دونده توان دویدن حتی برای ثانیه ای را نداشت چه برسد به استقامت هنگام دویدن در بازه های زمانی طولانی.در مورد شیوه ی عملکرد مفاصل باید عنوان کنیم که مفصل ها به سه دسته تقسیم میشوند:

 • مفاصلی که بسیار حرکت میکنند. مانند مفاصل آرنج، زانو، مچ پا و … که استخوان هایی که توسط این مفاصل به هم متصل شده اند حرکت زیادی دارند.
 • مفصل‌هایی که حرکت مختصری دارند مانند ستون فقرات
 • مفاصلی که غیر متحرک هستند. مانند مفاصل جمجمه

درد مفصل از آن دسته از دردها است که فارغ از هر سن و سالی که داشته باشید میتواند شما را درگیر کنی. به طور مثال شخی بخاطر سن بالا مفاصل ستون فقراتش درد میگیرد و فردی دیگر بخاطر ورزش های سنگینی که میکند مفاصل زانوهایش دردناک است و ممکن است فاصله ی سنی بین این دو شخص که درد مشابه ای را تجربه میکنند چیزی بیش از دو دهه نیز باشد. درد مفاصل اگر به موقع درمان نشود می تواند اختلالات جدی و غیر قابل جبرانی در روند زندگی بیمار به وجود آور. اما اینکه چه چیزی میشود و چه اتفاقی می افتد که درد مفصل به سراغ کسی می آید موضوعی بسیار پیچیده است چرا که برای درد مفاصل علل بسیاری ثبت شده است که هر کدام از این علل علامت یا رشته ای از علائم خاص دارند که در بیشتر مواقع تنها با مراجعه به پزشک قابل تشخیص هستند و بعد از تشخیص علت درد درمان ویژه ی آن دلیل تجویز میشود. شاید با خواندن چند سطر قبلی حسابی ترسیده باشید و پیش خودتان فکر کنید اکنون که دلایل تا این حد پیچیده اند شاید خطر جدی ای تهدیدتان میکند اما نکته ی نوید بخش درمورد دردهای مفصلی این است که در اکثر مواقع عللی که منجر به درد مفـــصل میشوند کم خطر بوده و به سادگی قابل درمان هستند. البته فراموش نکنید که گفتیم اکثر مواقع و این به این معنا است که گاهی علت های جدی و خطرناکی باعث به وجود آمدن دردهای مفصلی میشوند که روند درمان طولانی تری را میطلبند و مشکلات جدی ای را برای فرد به همراه دارند. در این مقاله از سری مقالات علمی گروه داروسازی دایان فارما برآنیم تا به بررسی جامع درد مفصل و علل و راهکارهای درمانی آن بپردازیم.

 

درد مفصل چیست؟

درد مفصل یعنی روی هر کدام از مفاصل خود احساس درد و ناراحتی کنید. درد مفصل می تواند با ورم و التهاب نیز هم همراه باشد. حتی گاهی نیز ممکن است یکی از مفاصل درد بگیرد و همزمان مفاصل مختلف دیگری نیز درگیر شوند. درد مفاصل معمولا علل مختلفی دارند البته در عموم مواقع صدمات فیزیکی مانند تصاوف و یا شکستگی استخوان ها منجر به درد مفصل میشوند. در ادامه به بررسی برخی از علت هایی میپردازیم که منجر به درد مفصل میشوند. 

علل درد مفصل

بنظر شما چه عوامل می تواند منجر به درد های مفصل شود و یا به عبارت دیگر درد مفصل چه عللی می تواند داشته باشد؟ قبل از هرچیزی باید بدانید که متأسفانه در دهه اخیر ابتلا به بیماری های مرتبط با مفاصل بسیار شیوع پیدا کرده است. اما چیزی که شرایط را پیچیده تر و درمان درد را سخت تر می کند این است که، عوامل زیادی می توانند منجر به ردر مفصل شوند.  مثل آسیب دیدگی رباط ها، تاندون ها، عضلات، عصب ها، بورس، استخوان ها و یا حتی آسیب دیدگی خود مفصل و یا از بین رفتن لایه محافظ مفصل. اما هر کدام از این علل انواع مختلفی دارند که درمان خاص خود را می طلبند و همین امر سبب پیچیدگی تشخیص علت دردهای مفصلی شده است. اگر فقط برای یک روز درد مفصل را تجربه کرده باشید بی شک به خوبی می دانید که بیماران این نوع درد ها برای درمان درد خود به دنبال بهترین روش درمانی اند که بیشترین و سریع ترین بازده را داشته باشد، چرا که درد مفصــــل روند زندگی فرد را به کلی مختل کرده و او توان رسیدگی به فعالیت های روزمره خود را ندارد. از طرفی افراد مبتلا به دردهای مفصلی به دنبال یافتن علت دردهای خود از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنند. پس ریشه یابی مشکل و اتفاقی که موجب آسیب دیدن بافت ها شده است، مهم ترین اطلاعاتی است که پزشک معالج باید به دست بیاورد که به پیدا کردن راه حل دائم و قطعی برای درمان بیماری منجر می شود.

در ادامه به معرفی شاخص ترین علل درد مفاصل می پردازیم:

 1. آسیب دیدگی یا ضربه خوردن به مفصل
 2. استفاده بیش از حد از مفصل
 3. آسیب دیدگی های ناشی از حرکات مکرر
 4. افزایش وزن و نداشتن پلتفورمی برای لاغری سریع
 5. درد مزمن به دلیل اختلال عملکرد در سیستم عصبی
 6. واکنش به برخی از داروها
 7. استرس
 8. تضعیف سیستم ایمنی و نداشتن راهکاری منسجم جهت تقویت سیستم ایمنی بدن

عللی که نیازمند مراجع سریع به پزشک هستند:

 1. بیماری های سیستمیک و نقاط دیگر بدن
 2. بیماری های عفونی و واگیر دار
 3. آرتریت روماتوئید
 4. درد مفصل به علت شکستگی استخوان
 5. بیماری بی حرکتی بزرگسالان (Adult Still’s disease)
 6. نکروز آواسکولار
 7. جابجایی مفاصل
 8. فیبرومیالژیا
 9. آرتریت گنوکوکی
 10. نقرس
 11. بیماری لایم
 12. برخی از سرطان ها مانند سرطان استخوان، سرطان خون (لوکمی)

تقویت اعتماد به نفس

 

تقویت اعتماد به نفس ( راز اعتماد به نفس )

 

تقویت اعتماد به نفس و اصولا بهبود کیفیت اعتماد به نفس، موضوع بسیار بسیار مهمی است که در روانشناسی فردی و ارتقا مهارت های مرتبط با موفقیت فردی جایگاه اول را پیدا کرده است. آیا میدانستید تقویت اعتماد به نفس منجر به استفاده بهینه تر شما از قانون جذب میشود؟

 

تقویت اعتماد به نفس یعنی ایجاد ویژگی هایی در شیوه تفکر و عملکرد، به گونه ای که فرد از عهده کارها به خوبی برآید و در شغل و ارتباطات خود نقش موثرتر و کارایی بهتری نسبت به سابق داشته باشد.

 

یعنی کیفیت کارایی ذهنی و عملی او در مواجه با کارها افزایش پیدا کند. سایت راز موفقیت در جهت تقویت و تقویت اعتماد به نفس افراد مقالات بسیاری ارایه کرده و در این مقاله قصد داریم با ۴ گام سریع شما را به اعتماد به نفس سالم برسانیم.

 

اعتماد به نفس ناشی از عملکرد گذشته شماست . امروز اولین روز از باقی عمر شماست پس عملکرد خود را از همین امروز تغییر دهید و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. چراکه کاهش اعمتاد به نفس و عزت نفس مشکلات فراوانی از جمله انواع تله های شخصیتی و طرحواره ها را برای شما به ارمغان می آورد.

کسی که قبلا بودید را فراموش کنید ، با تقویت اعتماد به نفس شما فرد جدیدی خواهید شد.

باورهای شما، سطح تخیل، میزان ایمان شما به آینده ای درخشان و… همگی به میزان اعتماد به نفس شما بستگی دارد.

با تقویت اعتماد به نفس ، توانایی یادگیری شما نیز بیشتر و بهتر میشود.

تقویت اعتماد به نفس با کاهش هرج و مرج های عاطفی شما همراه خواهد بود.

با تقویت اعتماد به نفس ، گذشته و فکر کردن به آن دیگر شما را ناراحت نمیکند؛ حتی اگر سطح کنونی اعتماد به نفس شما با اتفاقات گذشته و شرایط اخیر گره خورده باشد.

تقویت اعتماد به نفس باعث میشود تمایل شما به تغییر در جهت آنچه میخواهید باشید بیشتر شود.

با افزایش اعتماد به نفس شما آنگونه که قبلا بودید شناخته نمیشوید، بلکه دیگران شما را همانگونه که خود میخواهید میبینند.

با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا ۴ قدم به زنگی رویایی خود نزدیکتر شوید.

 

اعتماد به نفس - اعتماد به نفس بالا

 

علائم کمبود اعتماد به نفس

 

اگر بخواهیم در علائم کمبود اعتماد به نفس در افراد دقیق شویم، در واقع نشانه های زیادی را باید در نظر بگیریم. از سری فاکتور های که در بررسی علائم کمبود اعتماد به نفس باید بررسی شوند، میتوان به، زبان بدن، کلام و رفتار های فرد اشاره کرد. در اصل ما باید بر این موارد روی هر فرد دقیق شویم تا علائم کمبود اعتماد به نفس را در آن فرد، کشف کنیم.

 

ویژگی های رفتاری افراد با اعتماد به نفس پایین

 

از سری علائم کمبود اعتماد به نفس که در رفتار افراد هویداست عبارتند از: مطیع، تابع، تسلیم، سلطه پذیر، کناره گیر، سربه زیر، بامحبت، بی پناه، دستپاچه، دودل، بدبین، خودمقصر، مردد، بدبین، هراسان، نامطمئن

رفتارهای کلامی افراد با اعتماد به نفس پایین

آن دسته از علائم کمبود اعتماد به نفس که از کلامات افراد می توان به آنها پی برد عباراتی هستند از جمله: تعجب میکنم، شاید، فکر میکنم، احتمالا، ببخشید، حدس میزنم، نمیتوانم، از اینکه زحمتتان می دهم متاسفم، نمیدانم چه بر سرم آمد

رفتارهای بدنی افراد با اعتماد به نفس پایین

علائم کمبود اعتماد به نفس که خود را در زبان بدن افراد نشان می دهند: دستها را به هم مالیدن، حرکات ناآرام، پاها را روی هم انداختن، وول خوردن، چشمان پایین افتاده، قامت خمیده و قوزدار، صدای یکنواخت و بی حالت، صحبت کردن ملایم، غرولند کردن، خاموش شدن

رفتارهای هیجانی افراد با اعتماد به نفس پایین

علائم کمبود اعتماد به نفس که از هیجانات فرد مشخص می شوند عبارتند از: ترس، تشویش، اضطراب، افسردگی، احساس گناه، آزار و اذیت کردن، رفتار کنایه آمیز، تنبلی، گیجی

 

ورزش هایی برای تقویت اعتماد به نفس

 

ورزش کردن معمولا یکی از تکنیک های تقویت اعتماد به نفس است که تاثیر بسازیی دارد. ورزش میتواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد، چرا که تناسب اندام و سلامت معمولا میتواند احساس خوبی را در فرد ایجاد کند. دوست ورزشکاری داشتم که میگفت اوایل بعد از صدبار بارفیکس از دستانم خون می آمد و من ورزش را متوقف نمیکردم چرا که مطمئن بودم این یک نشانه است که من فردی قوی هستم و از پس هر چالشی در زندگی ام بر می آیم. ورزش های زیادی هستند که با انجام آنها میتوانید به تقویت اعتماد به نفس خود بپردازید. کافیست علایق خود را در این زمینه دنبال کنید و از ورزشی که میکنید لذت ببرید.

رژیم لاغری

 آیا چاقی برای شما هزاران مشکل و بیماری جدید بوجود آورده است و شما دنبال بهترین رژیم لاغری میگردید

آیا هیکل خود را دوست ندارید و دوست داشتید کمی لاغرتر و یا چاق تر بودید؟
آیا از رژیم لاغری گرفتن عاجز شده اید؟
آیا سال هاست که تحت نظر متخصص تغذیه هستید ولی از تغییرات راضی نیستید؟
آیا می خواهید چاق شوید و از لاغری مفرط رنج می برید؟
آیا از انچه در آینه می بینید بیزار شده اید و میخواهید یک رژیم لاغری درست و حسابی داشته باشید؟
آیا حال و حوصله ورزش ندارید؟
آیا در رژیم لاغری هایی غذایی مختلف قبلی تجربه خوبی ندارید؟
آیا به فکر جراحی های خطرناک و برداشتن معده و کوتاه کردن روده افتاده اید؟
آیا شما کسی هستید که همیشه گول تبلیغات ماهواره ای برای رژیم لاغری را می خورید؟
آیا شما هم هزاران نوع قرص و ژل و کمربند و شربت و دمنوش و کرم لاغری و چاقی می خرید؟

دوستانی که به دنبال رژیم لاغری هستید خبر خوبی برایتان دارم!

اگر شما حتی یک مورد از موارد بالا برایتان به یک چالش روزانه بدل شده است و دربدر به دنبال یک رژیم لاغری خوب میگردید، باید کتاب اصول تغذیه ی محمود جولایی را بخوانید.

اما می دانم تعجب می کنید که چرا من از فضای روانشناسی وارد حوزه تغذیه و رژیم های غذایی شده ام؟ آماده باشید تا داستان شکل گیری یک کتاب خوب را از زبان پدیدآورنده آن برایتان تعریف کنم!

داستان جالب شکل گیری کتاب تغذیه و رژیم لاغری برای همه

… همانطور که می دانید محمود جولایی “کاپیتان کشتی های اقیانوس پیما” بوده است.

او هر ساله بطور مرتب چکاپ پزشکی بسیار دقیقی داشت. در یکی از این معاینات مثل همیشه نتایج آزمایشات را برای تکمیل پرونده به دکتر معتمد شرکت داده و ایستاد که او زود امضاء کند و وی بر سرکارش برود. جولایی میگوید دکتر همیشه برگه ی آزمایشم را نگاه می کرد و حالی می پرسید و کار تمام بود. ناگهان دیدم در برگه من متمرکز شد و تک تک موارد را با انگشت مرور کرد. گفتم چیه دکتر، مشکلی هست؟
با مکثی گفت بشین کاپیتان تا برات بگم! خوب نیست باید به فکر رژیم لاغری باشید

گفتم چی خوب نیست؟گفت: آقای کاپیتان خوش تیپ این خوب نیست که در این سن شما قند، کلسترول، اوره، چربی و تری گلیسیرید داشته باشید…

این گفته های ایشان مانند چکش سنگینی بر سر من فرود آمد و مرا روی صندلی نشاند. با نگرانی، جوری که انگار جواب را میدانی ولی میپرسی تا اطمینان حاصل کنی، پرسیدم: مگر داشتن اینها چه اشکالی دارد؟ سرش را بالا گرفت و با پوزخندی در چشمان من گفت: کاپیتان روسی که ماه پیش تنها در اتاقش سکته کرد و مُرد یادت هست؟  او هم تمام این بیماری ها را داشت و هیچ فکری برای رژیم لاغری خود نکرده بود.

دیگر هیچی یادم نبود. تنم سرد و کرخت شده بود. از جایم بلند شدم و بدون خداحافظی از مطب دکتر خارج شدم و بعد از ساختمان شرکت در برج آسمان خارج شدم. حتی از آسانسور استفاده نکردم و تمام مسیر راه پله را بسرعت پایین آمدم. انگار باید خیلی زود از یک واقعیت تلخ دور می شدم. اتومبیلم را فراموش کردم بردارم. خودم را می دیدم که در دفتر کار کاپیتان در یک کشتی خیلی بزرگ افتاده ام و هیچ کس از وجودم خبر ندارد… انقدر درگیری ذهنی داشتم که از میدان فرمانیه تا میدان نوبنیاد پیاده رفتم. دور میدان داشتم از خیابانی عبور می کردم که یادم هست، یک پیکان مشکی جلویم پیچید و گفت: داداش کجا؟ در خدمتیم؟

و من پاسخ دادم : کلسترول!

و او گفت: می دانم کجاست، بیا بالا!

… ساعتها در خیابان بودم. راننده حرف می زد و من در پس افکار خود داشتم مراسم تدفینم را برنامه ریزی می کردم که آبرومندانه انجام شود! ناگهان راننده با لهجه قزوینی پرسید: آقای مهندس حدودا نمی دانی این کلسترول کدام منطقه است؟ بخودم آمدم و گفتم برو انقلاب؛ روبروی دانشگاه به همه کتابفروشی ها سر زدم و هرچه کتاب در مورد تغذیه و فاکتورهای آزمایشی، موجود داشتند را خریدم. 18 جلد کتاب تخصصی که من هیچی از آنها نمی فهمیدم. شب را تا صبح با کتاب های غریبم خوابیدم. فردا صبح به کتابخانه دانشگاه تهران رفتم و به دنبال منابع بیشتر گشتم. هفته بعد به دریا رفتم و در طول شش ماه 38 جلد کتاب خواندم. با یک مشکل بزرگ مواجه شدم. کتاب های داخلی تقریبا همه ترجمه بود و ترجمه ها خود به ترجمه  نیازداشت. بسیاری از اصطلاحات را نمی فهمیدم. فرق LDL , HDL را نمی فهمیدم. کتاب ها برایم خیلی سنگین بود. کتاب های ساده تری از خارج تهیه کردم و باز خواندم و تازه موتور علاقه و اشتیاق دانستن در من روشن شد. به هر کشوری می رسیدم به کتابفروشی ها سر می زدم و کتاب های مربوطه جدیدی را می خریدم. این شش ماه اندازه 6 سال دوره ارشد تغذیه مطلب خواندم و باز خواندم.

به ایران بازگشتم و بلافاصله به متخصص تغذیه مراجعه کردم و وقت گرفتم و گفتم می خواهم فقط پرسش هایم را بپرسم. تعجب کرد و با هم شروع کردیم به هم آموختن و یا از هم آموختن.

 مدت دو ماه تمام آخر وقت های ایشان را من پر می کردم. با هم دوست شدیم. روزی از من خواست، در کلینیک یکی از دوستانش شروع به کار کنم و مشاوره بدهم. گفتم شاید دارد مرا از سرش وا می کند و نپذیرفتم و دوباره و سه باره و چهار باره کتاب های جدیدتر و تخصصی تری خریدم و به دریا رفتم. تمام زندگی و فکر من شده بود تغذیه. همیشه و همه جا اطلاعات می دادم و برای مردم جنس اطلاعات من جالب، جدید و جذاب بود. شاید چون کمی نگرش و تحلیل روانشناسی در آن آمیخته بود و یا شاید چون من از جنس مصرف کننده گان آن اطلاعات بودم.

 یادم هست در یک سفر ۴۲ جلد کتاب با خود بردم. بعضی کتاب ها، کتاب های دانشگاهی مقطع ارشد و دکترای تغذیه بود و در شش ماه خواندم. روزی نیز با سایت های معتبر دنیا آشنا شدم و اطلاعات به روزتری را در آنجا یافتم و تشنه تر شدم. بالاخره کتاب ها را کنار گذاشتم و شبانه روز در میان سایت های مختلف و معروف جهان به دنبال پرسش های خودم بودم….. و این پروسه سه سال دیگر طول کشید.

در این سه سال چند ماه به اصرار دکتر عزیزم به کلینیک تغذیه دوست شفیقشان مراجعه کردم و بعد از همان مصاحبه اول پشت میز مشاوره نشستم تا کمی دانسته هایم را انفاق کنم.
عجیب بود مردم از زن و مرد میخکوب بحث های من می شدند و برخی مراجعین واقعا فقط برای شنیدن می آمدند. به تدریج من روشی خاص را پیش گرفتم. همانجا بود که تکنیک “روانشناسی کاهش وزن” به ذهنم خطور کرد.

مارک زاکر برگ

 آنچه در این مقاله مطالعه میکنید:

 
جملات انگیزشی مارک زاکر برگ
زندگی نامه مارک زاکر برگ
سبک زندگی مارک زاکر برگ
خانه مارک زاکر برگ
ثروت مارک زاکر برگ
داستان شکایت از فیس بوک
ازدواج مارک زاکر برگ
۷ شعار اصلی و جمله انگیزشی مارک زاکربرگ
۱- من هر روز از خودم این سوال را میپرسم: آیا من امروز موفق شده ام  مهم‌ترین کاری را که قادر به انجام دادن آن بودم انجام دهم ؟
 
۲- مارک زاکر برگ همواره بر این باور بود که هیچ چیز بی نقص نیست پس همیشه راهکاری برای بهتر شدن وجود دارد.
 
۳- زاکر برگ همیشه می گفت دنیا پر از تغییر است پس اگر ریسک نکنید قطعا شکست میخورید.
 
۴- به جای حرف زدن خالق باشید چرا که مردم به جای اهمیت دادن به گفتار شما برای چیزی که خلق میکنید ارزش قائل هستند.
 
۵- هیچ گاه به دیگران اجازه ندهیدبه شما بگوید که خودتان را تغییر دهید.
 
۶- وی همیشه اظهار داشت که هدفش از تاسیس فیس بوک هرگز ایجاد یک شرکت نبود،وی میخواست کاری کند تا جهان را تغییر دهد.
 
۷- به جای اینکه تنها خواب موفقیت را ببینید از خواب بیدار شوید و برای موفقیت سخت تلاش کنید.
 
موفقیت مارک زاکر برگ میلیاردر جوان و سرمایۀ مارک زاکر برگ
مارک زاکربرگ (به انگلیسی: Mark Elliot Zuckerberg) در ۱۹ می ۱۹۸۴ در آمریکا به دنیا آمد. او یکی از جوان‌ترین افراد ثروتمند در جهان است. او برنامه‌نویس و کارآفرین است. همچنین بنیانگذار فیسبوک و مدیر عامل و مدیر اجرایی فیس بوک بوده و طبق پرسشنامه‌ای که در نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شد، سرمایۀ مارک زاکربرگ معادل ۷۴.۲ میلیارد دلار است. فوربز او را به عنوان پنجمین فرد ثروتمند جهان معرفی کرده است.
 
کودکی مارک زاکربرگ چگونه گذشت؟
کودکی مارک زاکربرگ - فرزندان مارک زاکربرگ - زندگی مارک زاکربرگ
 
مارک زاکربرگ آموزش کامپیوتر را از همان دوران راهنمایی خود شروع کرد و در همان سالها تحت تعلیم پدرش در زمینه برنامه نویسی قرار گرفت و Atari BASIC Programming را از پدرش آموخت؛ و بعدها تحت تعلیم معلم خصوصی به نام Newman قرار گرفت تا دانشش در علوم کامپیوتری بالا برود، مارک توسط Newman نابغه کوچک لقب گرفته بود که همچنان نیز این لقب را به همراه دارد.
 
او به توسعه‌ی برنامه‌های کامپیوتری، به خصوص در زمینه بازی‌ها و ابزارهای ارتباطی علاقه وافری دارد. مارک در مورد کودکی خود می‌گوید : «من دوستان نقاش زیادی داشتم که پیشم می‌آمدند و چیزهایی می‌کشیدند و من از آن نقاشی‌ها، بازی جدیدی می‌ساختم.
 
مارک استعدادهای زیادی دارد و بعبارتی چند بعدی است. او کاپیتان تیم شمشیر بازی بوده و توانسته است دیپلم مسابقه های سنتی سالانه انگلستان را از آن خود کند. مارک به شعرخوانی نیز علاقه مند است و به خوبی می تواند شعر بخواند.
 
حتما بخوانید : زندگی‌نامۀ جک ما سومین ثروتمند جهان (موسس سایت علی بابا)
 
جوانی مارک زاکربرگ
آغاز درخشش زاکر برگ از همان دوران کودکی بوده است؛ و او در همین دوران نیز جوایزی را در حوزه ریاضیات، نجوم و فیزیک دریافت کرده است و به غیر از زبان انگلیسی، به زبان‌های فرانسه، عبری، لاتین و یونانی باستان نیز تسلط دارد. و پس از نامزد کردن با یک دختر دو رگه چینی آمریکایی تصمیم گرفت زبان چینی را نیز بیاموزد.
 
مارک درباره علاقه مندی های خود در صفحه فیسبوکش این چنین می نویسد: “آزادی، ابداع روش‌هایی که روابط بین انسان‌ها را افزایش داده و به این وسیله آن‌ها بتوانند چیزهایی را که برای آن‌ها اهمیت دارد به اشتراک بگذارند، حرکت‌های انقلابی، گردش اطلاعات، محافظه کاری” آیا تا بحال فکر کرده اید چرا رنگ فیسبوک آبی است؟؟ جالب است بدانید که مارک نسبت به رنگ‌های قرمز و سبز دچار کوررنگی است!!! و بهمین دلیل است که وی دید بهتری نسبت به رنگ آبی داشته و این رنگ را به عنوان رنگ قالب فیس‌بوک انتخاب کرده است.
 
راز موفقیت مارک زاکر برگ
مارک زاکربرگ ثروت - موسس فیس بوک - زندگی مارک زاکر برگ
 
مارک در تاریخ ۴ فوریۀ ۲۰۱۴ هنگامی که دانشجوی دانشگاه هاروارد بود، در خوابگاهش فیسبوک را طراحی کرد. دوستانش به او کمک کردند تا یک شبکۀ اجتماعی ایجاد کند و کمی بعد فیسبوک را در سطح کالج راه‌اندازی کردند. فیسبوک در سراسر دنیا به یک پلتفورم محبوب برای تعاملات تبدیل می‌شود و در سال ۲۰۱۲ شمار کاربران آن به یک میلیارد می‌رسد.
 
با این وجود در میان گروه طراح سایت اختلافات زیادی به وجود آمد و درگیری‌های حقوقی شروع شد، زیرا هر کدام ادعا می‌کردند با توجه به نقششان در راه‌اندازی فیسبوک، بخشی از سهام به آن‌ها تعلق می‌گیرد. مارک زاکربرگ با اعتقاد به ایده‌اش و ناامید نشدن توانست تمام این مشکلات را حل کند.
 
او در یکی از اظهارات معروف خود می‌گوید: «بزرگ‌ترین ریسک این است که ریسک نکنیم.»

برنامه ریزی

 برنامه ریزی اصولی میتواند باعث شود که شما در زمان کمتر تعداد کارهای بیشتری را انجام دهید. اصول برنامه ریزی صحیح را بیاموزید تا رضایت شغلی بیشتری نصیب شما گردد. در این مقاله مهمترین و موثرترین اصول  برنامه ریزی را خواهید آموخت.

 
اصول مدیریت زمان و برنامه ریزی چیست؟
مدیریت زمان (به انگلیسی: Time Management) در اصطلاح به معنای استفاده ی بهینه زمان در طول ۲۴ ساعت است .به گونه ای که تما برنامه و کارهای روزانه که برای آن برنامه ریزی کرده اید به بهترین نحو انجام شوند.
 
هدف از مدیریت کردن زمان و برنامه ریزی در زندگی این است که شما بتوانید در مدت زمان مشخصی به کارهای بیشتری رسیدگی کنید. برنامه ریزی یعنی کارها را بر اساس اولویت اهمیت (از مهم و فوری به غیر ضروری) لیست کنیم و محدوده زمانی برای هریک مشخص کنیم و به این برنامه ریزی و مدیریت زمان شدیدا پایبند باشیم. همه ما دوست داریم در زندگی به موفقیت های بزرگی برسیم.
 
آمار موفقیت افراد در برنامه ریزی زمانی
تحقیقاتی که در سطح دانشگاه های امریکا انجام شد، نشان داد که بیشتر دانشجویان تلاش و تقلای زیادی میکنند، آنها حتی از فرصت ۲۴ ساعته خود بخش زیادی را به کار و تلاش در مسیر اهداف خود اختصاص می دهند. اما متاسفانه نتایج کافی و متناسب با تلاش خود دریافت نمی کنند! بله عجیب است نه؟! ما بسیاری افراد را در اطراف خودمان می بینیم که مثلا برای افزایش درآمد بیشتر، اولین کاری که می کنند آن است که تلاش خود را بیشتر هم می کند.
 
ساعت کاری خود را افزایش می دهند. من بقالی محل را می بینم که از ۶ صبح تا ۲ بامداد فردا مغازه اش باز است. این افراد تنها ایده ای که به ذهنشان می رسد این کار است.
 
من کارمندی داشتم که همیشه دنبال اضافه کار بود. اوایل تصور کردم که هدفش حقوق بیشتر است، اما مدتی که کارکرد او را زیر نظر گرفتم، دیدم حتی کارهایی را برای روزهای تعطیل خود به خانه می برد و واقعا عجیب است که همیشه هم به نظر میرسد سخت کار میکند!!! پس چرا کارهای او تمامی ندارد؟دوستان این مقاله دقیقا به موضوع مدیریت زمان و برنامه ریزی در زندگی و کار می پردازد.
 
برنامه ریزی زمان - اصول برنامه ریزی زمانی
 
نقطه آغاز تحول در زندگی
مواردی که در تحقیق بالا در سطح دانشگاه به دانشجویان آموزش داده شد و زندگی آنها را متحول کرد. من در این مقاله ۲۸ اصل مدیریت زمان و برنامه ریزی را برای شما خواهم گفت که فقط تعدادی از انها را کارمند ما اجرا و عادت خود کرد و بعد از آن نه اضافه کاری گرفت و نه کاری را به خانه برد.
 
تاریخچه مدیریت زمانی :
ریشه مدیریت زمان در کار و تجارت است. با انقلاب صنعتی در قرن نوزدهم و ظهور کارخانه ها و صنایع، نوع جدیدی از رابطه انسان با زمان خلق شد. کار در کارخانه ها بر خلاف کارهای کشاورزی نیازمند وقت شناسی روزانه بود.
 
مردم مجبور بودند یاد بگیرند برای زمانبندی به جای استفاده از طلوع و غروب خورشید از ساعت کمک بگیرند. از طرفی هم نظام آموزشی روز به روز به تربیت دانش آموزانی میپرداخت که با این نظام هماهنگ تر و تبدیل به کارگرانی با بهره وری بیشتر شوند.
 
به عقیده بنجامین فرانکلین، زمان پول است.
تئوری اصول مدیریت علمی
در سال ۱۹۱۱ فردریک تیلور، پدر مدیریت علمی، تئوری << اصول مدیریت علمی >> را با هدف افزایش بهره وری کارگران منتشر کرد.این تئوری به بررسی و مشاهده کار، یافتن بهترین روش برای انجام آن، شکستن آن به بخش های کوچکتر و مدیریت چگونگی انجام آن و در نهایت آموزش کارگران برای عملی کردن آن ، میپرداخت.
البته زمانی که ما به مدیریت زمان فکر میکنیم بیشتر مدیریت زمان فردی، مدنظرمان است. در واقع با مدیریت زمان میخواهیم وقت خود را کمتر برای انبوهی از کارهای متنوع صرف کنیم و بیشتر وقت خود را به کارهایی که واقعا برایمان در اولویت قرار دارند، اختصاص دهیم.
مدیریت زمان مجموعه ای از مهارت هاست که به محض تسلط بر آنها سازمانده تر، کارآمدتر، خلاق تر، آسوده تر و در نهایت شادتر خواهیم بود.

قانون ارتعاش

 قانون ارتعاش چیست ؟ چطور میتوانید با استفاده از این قانون مدار انرژیک خود را تغییر داده و از قانون جذب بهتر و بهینه تر استفاده کنید؟ آیا قانون فرکانس و قانون ارتعاش یکی هستند یا باهم تفاوت دارند ؟ اگر از طرفداران قانون جذب باشید حتما بارها کلمه ی قانون ارتعاش به گوشتان خورده است و شنیده اید که به شما میگویند ارتعاش مناسب ارسال کنید و فلان کنید و بهمان کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. در این مقاله قصد داریم شما را با قانون ارتعاش بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید

قانون ارتعاش چیست

قانون ارتعاش (به انگلیسی: Vibration) در قانون جذب یعنی یکی شدن با رویا و خواسته. اگر برایتان این سوال پیش آمده است که قانون ارتعاش یعنی چی؟ و در حالت کلی ارتعاش چیست، باید بگوییم که: قانون ارتعاش یعنی در خواسته خود حل شوی و خواسته تو در افکار و باورهایت کاملا مشهود باشد. این زیباترین درجه از ارتقا و رشد فردی است که در روانشناسی هم بسیار تاکید شده است. ما بر اساس نظام باورهای خود، احساسات و حال خود را می سازیم. احساسات ما کیفیت فرکانس ذهنی-فکری ما را مشخص می کند. فرکانس همان سطح و کیفیت انرژی کار ذهن و یا بهتر بگوییم، کار تولید فکر در مغز است. پس اگر فکر خوب بکنید، فرکانس شما خوب و مثبت خواهد بود و اگر افکار غالب شما خوب و سازنده و مثبت باشد، باورهای مثبتی در شما شکل و ریشه میگیرد، و باورهای مثبت و قدرتمند در شما احساسات عالی و اشتیاق سوزانی برای "داشتن" و "بودن" بهتر و خوب تولید می کند و این می شود فرایند ایجاد و حفظ ارتعاش در قانون جذب.

 

فرکانس در قانون جذب چیست؟

 

اما فرکانس چیست؟ میدانید که افکاری که بصورت غالب در ذهن ما جاری هستندو در ضمیر ناخودآگاه ما وارد شده، قانون جذب را بکار می اندازند و ارتعاشات مشابه خود را تحت عنوان شرایط و تجربیات جدید به زندگی ما جذب میکنند. به شرایطی که در حال تجربه ی آن هستیم مدار کنونی ما و به ارتعاشاتی که به صورت قالب ذهن ما در آمده و هر روز و هر روز تکرار میشوند فرکانس ذهن ما میگویند. در قانون جذب هر ارتعاشی که ارسال میکنید در صورت تکرار مدام و راه پیدا کردن به ضمیر ناخودآگاه فرد به فرکانس تبدیل میشود و قانون جذب را بکار می اندازد.

 

 

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد